Бізнес чекають “сюрпризи”: до перевірок Держпраці може додатись поліція та великі штрафи

0

В Мінекономіки пропонують залучити поліцію до інспекційних перевірок бізнесу, які проводить Державна інспекція праці.

Відповідний законопроєкт оприюднили на сайті Мінекономіки.

Основні положення

В пояснювальній записці до документу йдеться, що метою законопроєкту є підвищення ефективності здійснення державного нагляду ща додержанням законодавства про працю. У проєкті закону пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України та законів України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, “Про Національну поліцію”, “Про державну службу”.

Окрім визначення завдань та механізмів нагляду Державної інспекції праці, в проєкті закону пропонується зробити можливим залучення поліції для забезпечення захисту життя та здоров’я інспекторів праці та інших учасників інспекційного відвідування.

Зокрема йдеться, що працівників поліції до проведення інспекційних відвідувань залучатимуть у порядку, затвердженому КМУ, за вмотивованим повідомленням Держпраці, її територіальних органів, яке надсилається керівнику територіального органу поліції за місцем проведення інспекційного відвідування. Відмова у залученні поліції до проведення інспекцій допускається лише з підстав недостатнього обґрунтування обставин, що зумовили необхідність залучення працівників поліції.

Також передбачається зміна розмірів трудових штрафів:

  • у разі фактичного допуску працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст. 24 КЗпП, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплати зарплати без нарахування ЄСВ передбачений штраф у 15-кратному (юрособам та ФОПам, які є платниками єдиного податку першої – третьої груп, – у 10-кратному) розмірі мінімальної зарплати, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.
  • за фактичний допуск працівника до роботи з порушенням вимог ч. 4 ст.24 КЗпП, якщо на момент виявлення порушення об’єктом відвідування нараховано та сплачено ЄСВ за такого працівника у місяці, який передував місяцю, в якому розпочалося інспекційне відвідування, – у 5-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення;
  • за недодержання держгарантій щодо оплати праці у розмірі, не нижчому за розмір мінімальної зарплати, порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплати їх не в повному обсязі, – передбачається штраф у 5-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.

Також у ДПС нагадали про встановлену законодавством відповідальність за використання праці неоформлених працівників:

  • штраф розміром 60 тисяч гривень — за виявлене порушення вперше
  • штраф у 180 тисяч гривень, якщо порушення виявлено повторно протягом двох років.

 

Коментувати