Дії РФ біля кордонів України “викликають серйозне занепокоєння” – США

0

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, генерал Марк Міллі заявив, що вони продовжують слідкувати за діями російських військ біля кордонів України. Даючи їм оцінку він зазначив, що цього «достатньо, аби викликати серйозне занепокоєння».

Як повідомляє Reuters, російська риторика стає усе більш різкою. Однак він відмовився оголошувати варіанти, що розглядають США на випадок вторгнення РФ в Україну.

«Я не збираюся вам розповідати, що ми відстежуємо, а також індикатори чи попередження розвідки, але ми слідкуємо за цим всім. І зараз там достатньо інформації, щоб викликати серйозне занепокоєння», – зазначив Міллі.

Своєю чергою він наголосив на важливості суверенітету України для Вашингтону та Альянсу НАТО.

«На карту поставлені важливі інтереси національної безпеки США і держав-членів НАТО, якщо росіяни здійснять відкритий акт агресивних дій у воєнному аспекті відносно держави, незалежної з 1991 року», – наголосив Міллі.

Водночас він відмовився публічно заявити про свою оцінку чисельності російських сил поблизу України, але припустив, що його припущення можуть виходити за межі реальної кількості.

Нагадаємо, 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що РФ готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, до українських кордонів стягнули 92 тисячі російських військових. Також Буданов заявив, що Україна потребує більше американської військової допомоги на тлі зростання загрози нового вторгнення РФ. Якщо зволікати, то може виявитися надто пізно.

Росія розробила плани щодо агресії проти України і тепер намагається представити Україну агресором, щоб виправдати свої майбутні військові акції, вважає Держдеп США.

У разі прямої агресії проти України з боку Росії США нададуть рішучу відповідь. Зокрема будуть запроваджені нові жорсткі економічні санкції, які ще ні разу не використовувались.

Експерт з ядерної політики Мар’яна Буджерин вважає, що реалізація Україною трьох напрямків у сфері безпекової політики значно посилить її протидію агресії РФ. Це зміцнення обороноздатності, підтримка США і НАТО та підключення гаранторів безпеки України за Будапештським меморандумом.

 

Коментувати