“Голос” розробляє законопроекти для “реальної боротьби” з олігархами

0

Партія “Голос” розробляє законопроекти для боротьби з олігархами, що передбачають зміни до антимонопольного законодавства, реформу корпоративного управління держпідприємств та рівні податкові правила для всіх, повідомив голова фракції “Голос” Ярослав Железняк.

“Перш за все “Голос” розробляє зміни до закону про Антимонопольний комітет, які допоможуть йому визначити зловживання на ринку, визнавати монополії та, найголовніше, проводити їх примусове розділення. Саме такими методами ведуть боротьбу з олігархами у всьому світі”, – наводить слова Железняка прес-служба “Голосу”.

Ще одним кроком для реальної боротьби з олігархами, за словами парламентаря, має стати завершення реформи корпоративного управління держпідприємств.

Збитки державних підприємств тільки за 2020-й рік – 73 млрд грн. Чому так відбувається? Причина перша – олігархи управляють цими підприємствами. Збитки “Центренерго” у 2 млрд грн у 2019 році – яскравий приклад. Причина друга – компанії олігархів не розраховуються з держпідприємствами, як, наприклад, відбувається на ринку газу“, – пояснив політик.

Третім кроком для подолання впливу олігархів, за словами нардепа, мають стати однакові правила гри для всіх, зокрема в податковій політиці.

“Зараз працівники навіть із дуже маленькою зарплатою по факту платять близько 40% податків. Водночас деякі олігархи з надприбутку платять менше ніж 5%. Тому завдання “Голосу” запропонувати податкові зміни, які допоможуть вирівняти правила гри та зробити так, щоб люди платили менше, а олігархи – більше”, – зазначив Железняк.

Він також додав, що будь-які методи боротьби з олігархами будуть неповними без проведення судової реформи, на якій наполягає “Голос”.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський вніс до Верхової Ради законопроект “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” 2 червня, його було зареєстровано під №5599. Текст законопроекту оприлюднено на сайті парламенту 3 червня.

 

Коментувати