Коли в Україні почнеться епідемія грипу: прогноз вірусолога

0

Перші випадки захворювання на грип в Україні можуть бути зафіксовані з початком грудня, епідемія очікується в другій половині січня або на початку лютого. Про це під час прес-конференції заявила завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко, передає телеканал “112 Украина“.

263904

“За строками, коли ми це очікуємо (епідемічний поріг захворюваності на грип, – ред.), він нам робить сюрпризи під Новий рік. Але циркуляція може початися вже в грудні місяці. До епідемічного порогу цей процес може прийти в другій половині січня або на початку лютого”, – зазначила вона.

При цьому Мироненко наголосила, що перші люди, яких вразить вірус грипу, можуть бути вже на початку грудня.

Цьогоріч вірусологи очікують, що в Україну прийде новий штам вірусу грипу – Н3N2 штам “Гонконг”. За словами вірусологів, ця група викликає за рівнем захворюваності більш інтенсивні епідемії, ніж інші, тому прогнозують, що на грип захворіє велика кількість людей. Однак важких випадків захворювання, як минулого року, не буде, можливі ускладнення у дітей та людей похилого віку.

Нагадаємо, попередня епідемія грипу в Україні  забрала життя 370 людей. У більшості хворих було визначено вірус грипу типу А(H1N1).

Грип – гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним чи навіть пандемічним поширенням. Хвороба характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Коментувати