Конституційний суд заблокував призначення переможців місцевих виборів

0

Доступ до реєстрів декларації був необхідний для призначення кандидатів на посади до органів влади

У Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) заявили про блокування призначення переможців місцевих виборів, оскільки Конституційний суд України позбавив відомство доступу до державних реєстрів, необхідних для проведення спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

В агенстві зокрема заявили, що без цієї перевірки жоден керівник державного органу не може бути офіційно призначений.

“КСУ фактично заблокував реалізацію результатів місцевих виборів. Оскільки призначення кандидатів обраних на посади, зокрема голів обласних, районних рад та їх заступників, можливе лише після проходження ними спецперевірок”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, напередодні повідомлялося, що Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за недостовірне декларування. Відповідне рішення ухвалила Велика палата під час засідання 27 жовтня.

Також секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов заявив, що рішення певних органів державної влади носять антидержавний характер. Він заявив про загрозу національній безпеці України. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, деякі рішення органів держвлади також несуть антиконституційний характер.

“Вважають, що їх окремі дії несуть загрозу національній безпеці України”, – написав він.

Данилов не уточнив, про яке саме рішення йдеться. Це може бути пов’язано з рішенням Конституційного суду України про скасування електронного декларування.

Пізніше представник суду пояснив таке рішення. КСУ заявив про тиск з боку органів виконавчої влади. Він не міг виділити в своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

У Зеленського заявили, що такі рішення можуть нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.

 

Коментувати