Контроль офіційного доходу, факт сплати внесків роботодавцем, підтвердження свого страхового стажу – електронна система Пенсійного фонду України

0

Головні причини незадекларованої праці в Україні можна умовно об’єднати у три групи: причини з боку працівників, роботодавців і держави. Недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав робітників та незабезпечення їх у подальшому соціальними гарантіями, тінізації доходів населення та ухилення від сплати податків. Це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад та шкодить кожному українцю.

Між Пенсійним фондом України, Державною податковою службою України та Державною службою України з питань праці продовжує здійснюватися обмін інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю шляхом формування на центральному рівні, з’ясування та узагальнення територіальними органами Пенсійного фонду України відомостей реєстру застрахованих осіб за такими критеріями :

  • нарахування заробітної плати за основним місцем роботи менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на місяць;
  • нарахування єдиного внеску на заробітну плату (дохід) менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на місяць;
  • збільшення кількості застрахованих осіб з ознакою “неповний робочий час”;
  • аналіз кількості застрахованих осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами;
  • зменшення штатної чисельності працівників;
  • аналіз заробітної плати керівного складу та осіб, які отримують зарплату вище максимально оподаткованого рівня та за іншими критеріями.

Після ретельної обробки даних узагальнені результати направляються органам Державної податкової служби України, Державної служби України з питань праці відповідно до їх компетенції.

Тому, вкотре наголошуємо, щоб страхувальники додержувалися законодавства України та, заповнюючи звіт (додаток 4), вірно відображали середньооблікову, штатну чисельність працівників та за договорами ЦПХ; обов’язково проставляли ознаки наявності трудової книжки, неповного робочого часу; вірно відносили частини лікарняних та відпускних до того місяця, за який вони нараховуються; контролювали суми донарахованого єдиного внеску до мінімуму.

Усі громадяни мають змогу зареєструватися на офіційному порталі Пенсійного фонду України www.pfu.gov.ua та —електронна система пе—контролювати не тільки свої офіційні доходи, а і факт сплати внесків роботодавцем, що дає підстави в подальшому підтвердити страховий стаж.

Коментувати