Маркування продуктів приведе до норм ЄС

0

У парламенті зареєстрований урядовий законопроект «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», з прийняттям якого в Україні будуть введені європейські стандарти маркування продукції.

Про це заявив голова Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Володимир Лапа, повідомляє Мінагропрод.

«Прийнявши відповідний закон, ми продовжимо роботу з адаптації вітчизняного законодавства до законодавства Євросоюзу. Зокрема, будуть чітко прописані такі важливі деталі, як розмір і висота букв, специфіка маркування крайніх термінів споживання продукції, необхідність інформування про зміст алергенів і країни походження сировини. Тобто фактично йдеться про те, що маркування повністю наводиться до вимог ЄС», – підкреслив Володимир Лапа.

За його словами, це дозволить споживачеві більш чітко бачити інформацію на етикетці, краще розуміти склад продукції і робити більш усвідомлений вибір.

«Ми розраховуємо, що такий закон буде прийнятий. Це дасть нам можливість нормально працювати в частині інформування споживачів відповідно до європейського законодавства », – підкреслив Володимир Лапа і нагадав, що питання контролю за належним маркуванням знаходиться в компетенції Госпродпотребслужби.

Для довідки: Станом на початок березня вже створено понад 100 територіальних органів Госпродпотребслужби. Майже завершили цей процес в Івано-Франківській, Тернопільській, Вінницькій, Рівненській та Одеській областях.

Кабінет міністрів своїм розпорядженням «Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів» №76 від 27 січня 2016 р виділив Госпродпотребслужбе фінансування в розмірі 493,69 млн. грн.

Коментувати