МОЗ дало шість порад для профілактики грипу

0

Медики вважають, що найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Та якщо дотримуватися простих правил, навіть без вакцини шанси вберегтися від захворювання виростають в рази.

Тож, МОЗ дає кілька порад, які допоможуть уникнути зараження грипом у період епідемії (згідно з рекомендаціями Центру з контролю та профілактики захворювань США)

1. Уникайте близького контакту

Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.

2. Захворіли — лишайтеся вдома

Якщо можливо,  візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот

Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою ніс та рот — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4. Мийте руки

Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися обличчя

Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів, тож торкаючись ними обличчя, ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.

6. Привчіть себе до корисних звичок

Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте, щоб сон був достатнім,  будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Коментувати