НБУ через суд вимагає з Жеваго та Бахматюка більше 6 мільярдів

0

Національний банк України подав позови з метою стягнення боргу за договорами поруки двох кінцевих власників збанкрутілих банків «Фінансова ініціатива» та «ВіЕйБі» Олега Бахматюка, а також «Фінанси і кредит», що належить Костянтину Жеваго.

Про це йдеться у повідомленні регулятора на сторінці у Facebook   з посиланням на директора департаменту управління ризиками НБУ Ігора Будника.

«Зараз в НБУ є два кейси, за якими Нацбанк подав позови з метою стягнення боргу за договорами поруки двох кінцевих власників збанкрутілих банків – Олега Бахматюка, власника банків «Фінансова ініціатива» та «ВіЕйБі», на суму 4,8 мільярда гривень та Костянтина Жеваго, власника банку «Фінанси і кредит», на 1,5 мільярда гривень», – зазначив Будник.

За його словами, суд зобов’язав Державну виконавчу службу накласти арешт на майно Олега Бахматюка. Щоправда, пізніше один із керівників служби скасував постанову про накладення арешту на майно.

«Наведені приклади показують, наскільки гостро в Україні стоїть питання правосуддя, захисту прав кредиторів і необхідності реформування судової та виконавчої системи», – зазначив Будник.

Коментувати