Нововведення жовтня: здорожчання електрики, тепла, бензину та харчів

0

З перших днів жовтня на українців чекають кілька нововведень: біометричні паспорти, збільшені тарифи на електрику та тепло, скасовується державне регулювання цін на соціальні продукти, змінюються ціни на пальне.

У жовтні українці платитимуть за електроенергію вже за новими тарифами, які зросли з 1-го вересня на 30%, а з початком опалювального сезону відбудеться і заплановане здорожчання тепла. Водночас, мільйони родин матимуть субсидії.

Також уряд скасовує державне регулювання цін на соціальні продукти, яке діяло 20 років. Приміром, націнка на борошно, крупи, хліб, курячі яйця та масло – не могла бути більшою ніж 15%. Такий експеримент триватиме 3 місяці, і, на думку урядовців, не повинен спричинити здорожчання харчів.

З початку жовтня змінилась і ціна на пальне. І якщо газ для автомобілів швидше за все подешевшає, прогнозують аналітики, то бензин і дизельне пальне – здорожчають.

Зазначимо, що 1 жовтня 2016 року набув чинності закон, який передбачає перехід на біометричні паспорти. Тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Внутрішні паспорти видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку, терміном на 4 роки. Решті – на 10 років. До паспорта громадянина України вносити відцифровані відбитки пальців рук будуть лише за згоди особи.

Нові паспорти громадян України будуть мати вигляд пластикової картки 54 х 85,6 мм, виготовленої з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонату). Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. Там не робитимуть відмітки про реєстрацію шлюбу та його розірвання. У паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудовано безконтактний електронний носій, до якого вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

З настанням жовтня не можна буде продовжити термін дії старого закордонного паспорту. Треба оформляти новий документ. Водночас закордонні паспорти, термін дії яких було раніше продовжено, залишатимуться дійсними.

Коментувати