Пенсійний вік піднімуть, але пізніше

0

У четвер, 11 лютого, глава МВФ Крістін Лагард була переобрана на другий термін. А це означає, що саме від неї і буде залежати виділення нових траншів Україні. І саме вона буде встановлювати умови для отримання нашою країною чергової порції кредитних мільярдів.

 

Одним з найбільш обговорюваних питань в діалозі українських чиновників і представників МВФ є пенсійна реформа. У фонді кажуть, що нинішня система себе вичерпала і її потрібно якось реформувати. Наші чиновники з цим згодні, але ніяк не можуть оголосити народу, що заради світлого майбутнього доведеться виходити на пенсію в 62 роки.

 

Справа в тому, що в проекті угоди з МВФ передбачалося підвищення пенсійного віку з 1 січня 2017 року на 6 місяців щорічно, поки він не досягне 62 років.

 

«Ми і далі налаштовані на реалізацію реформ, які дозволять закласти міцний фундамент для пенсійної системи, яка набуває ще більшої актуальності на тлі зниження внесків на соціальне страхування, але нам потрібен певний додатковий час для забезпечення необхідної підтримки суспільства», – йдеться в оновленому проекті меморандуму про економічну і фінансову політику.

 

Іншими словами, уряд не відмовляється від підвищення пенсійного віку, а лише просить його трохи відстрочити. Чи піде на таку поступку МВФ, поки невідомо.

 

Коментувати