Скільки коштуватиме пластиковий паспорт

0

Від 1 жовтня українцям, які досягли 14 років, видаватимуть пластикові паспорти. Відповідний закон підписав президент Петро Порошенко. Інші українці зможуть отримати новий документ за бажанням. Коштуватиме він 10% від мінімальної заробітної плати.

Неповнолітні отримають паспорт безкоштовно. Користуватимуться ним до 18 років. Потім документ потрібно буде змінювати кожні 10 років, щоразу оплачувати.

Замінити значну частину паспортів на нові планують за чотири роки. Людям, які приходитимуть вклеювати фото в паперові документи, отримувати закордонний паспорт чи змінювати прізвище, пропонуватимуть пластиковий документ.

Документ матиме вигляд як пластикова банківська картка. Його з 1 січня за бажанням уже видають українцям, які досягли 16 років. Має написи українською й англійською мовами. В паспорт вносять дані отримувача — ім’я, стать, дату й місце народження, номер у єдиному реєстрі й відцифрований підпис, фотографію. Відбитки пальців — за бажанням. Не буде відміток про шлюб чи його розірвання.

Електронні паспорти потрібні для створення Єдиного державного демографічного реєстру, кажуть спеціалісти. У майбутньому документ можна використовуватимуть для адмінпослуг в інтернеті.

Коментувати