Породіллям повернуть бєбі-бокси замість грошової компенсації

0

Бейбі-бокси надаватимуться протягом 30 днів з дня народження дитини, їхня вартість становитиме не менше трьох прожиткових мінімумів

«Пакунок малюка» запровадили два роки тому. Проте від самого початку виникли проблеми. Пакунки видавали не в усіх регіонах України або ж з великим запізненням: діти там відповідно виростали і речі ставали їм непотрібними. Тому в липні 2020-го бейбі-бокс замінили на грошову компенсаційну виплату у розмірі п`ять тисяч гривень. Передбачалося, що новоспеченим батькам видаватиметься соціальна картка у «ПриватБанку» зі спеціальними режимами використання. Втім її отримання викликало чимало проблем.

За словами заступниці голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенії Кравчук, з 1 липня 2021 року запрацює опція монетизації для родин, які надають перевагу коштам, а не бейбі-боксу.

«Крім того, з’являється можливість отримання допомоги породіллями, які народили дитину поза межами медичного закладу. Раніше це було можливо лише для родин, які народжують у пологовому», — додала Кравчук.

 

Коментувати