Про розпуск ВРУ, НАТО та земельну реформу – Зеленський

0

Президент Володимир Зеленський заявив, що поки в країні не варто розпускати Верховну Раду. Натомість підкреслив, що політика й бізнес в Україні мають функціонувати без підтримки олігархів. Також зазначив, що держава гідна бути членом НАТО, й подякував лідерам різних країн за підтримку на цьому шляху.

Про членство в НАТО
Зеленський подякував лідерам і політикам різних країн, які підтримували українську державу, ухвалюючи на саміті НАТО декларацію щодо України. Згідно з нею, нагадаємо, рішення Бухарестського саміту Альянсу від 2008 року про майбутнє членство української держави залишилося чинним. Проте Києву поставили умову й надалі просувати важливі реформи.

На думку президента, українці отримали найбільше, що могли. Водночас він додав, що Україна заслуговує бути на рівних із іншими потужними країнами: “нас повинні запрошувати, ми не повинні проситися”.

На думку президента, українці отримали найбільше, що могли. Водночас він додав, що Україна заслуговує бути на рівних із іншими потужними країнами: “нас повинні запрошувати, ми не повинні проситися”.

“Щоб отримати цей меседж, очікуючи його багато-багато років, ми всі дуже багато працювали… Ми гідні бути членами Альянсу, якщо він бачить нас на одному рівні, за одним столом. Вважаю, що це правильне рішення”, – заявив гарант.

Про ймовірність розпуску Ради
За словами Зеленського, нині український парламент працює, тож немає сенсу його розпускати. Натомість, підкреслив він, Україні потрібна стабільність і водночас безальтернативність влади.

“Розпускати Верховну Раду немає сенсу з позиції стабільності. Якщо не будуть працювати – тоді немає сенсу в роботі ВРУ”, – пояснив президент.

Про боротьбу з олігархами
Зеленський переконаний, що бізнес в Україні та політика мають функціонувати без підтримки й впливу великого олігархічного капіталу. Він нагадав, що раніше такі особи намагалися впливати на все й одразу: ухвалення рішень у ВРУ, наприклад, щодо призначення міністрів чи керівників державних підприємств, а ще на різні сектори економіки й навіть ЗМІ.

“Я недаремно називаю ці дієслова в минулому часі. Відтепер буде інакше. Ми хочемо єдиних і прозорих правил для України. Неважливо, ти маленький фермер, магнат чи іноземний інвестор… Ми хочемо країну правил і законів, які працюють, та незалежних ЗМІ”, – зазначив гарант.

Про земельну реформу
Для її запровадження, пояснив президент, багато що треба ще зробити в Україні, але принаймні початок є. Зокрема, він нагадав, що вже з 1 липня у громадян буде можливість стати власниками землі.

“Люди заспокояться, коли побачать, що ніхто нічого ні в кого не забрав. Будуть перепони, проблеми, виправимо, якщо є бажання”, – розповів Зеленський.

 

Коментувати