Рада створила Дорожній фонд

0

Депутати Верховної ради підтримали у другому читанні та в цілому два проекти закону, які передбачають створення Державного дорожнього фонду України.

За законопроекти № 4014а та № 4015а проголосували 248 та 235 народних депутатів відповідно.

“Ми можемо сьогодні створити стабільний інструмент для відновлення українських доріг, для того щоб 90% з 170 тисяч км, які ми маємо, були нормальними, якісними та безпечними для наших громадян”, – заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, закликаючи депутатів підтримати проект закону.

“Якщо ми хочемо мати гарну економіку, ми повинні будувати дороги. Власне цей фонд є джерелом постійного добробуту України”, – заявив міністр.

За рахунок Дорожнього фонду уряд планує збільшити обсяг коштів, що виділяються на ремонт доріг з 2017 року.

В даний момент основними джерелами фінансування є кілька видів акцизних зборів і мит.

Наразі виділення коштів на дороги відбувається за залишковим принципом, після задоволення потреб інших сфер економіки. Планувати ремонти на кілька років вперед з таким підходом неможливо, неодноразово заявляв Омелян.

Завдяки прийняттю закону, в складі спеціального фонду держбюджету буде створений окремий дорожній фонд, куди надходитимуть кошти з оплачених мит і акцизних зборів. Найголовніше – ці гроші будуть цільовими. Їх не можна буде використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг.

Як відомо, в 2016 році на дороги виділили 31 млрд гривень, з яких безпосередньо на ремонт мало піти близько 19,4 млрд гривень. Прийняття закону повинно дозволити цю суму в 2017 році збільшити мінімум вдвічі.

Коментувати