Росія продовжує стягувати озброєння на кордон з Україною. Путін заявив що потребує безпеки для РФ

0

Російська Федерація продовжує нарощувати сили на кордоні з Україною та стягує військову техніку. Москва від листопада перекинула до прикордонних районів України «танки, артилерію та системи».

Satellite imagery showing ground forces in Yelnya, Russia, on Nov. 1.

Про це пише Bloomberg із посиланням на супутникові знімки військово-розвідувальної компанії Janes.

У виданні вказують, що хоча на світлинах зображено обмежену кількість російських військ, «Росія зможе швидко і потай зміцнити сили», відправивши великі формування потягами та літаками.

Росія з кінця жовтня стягує війська до українських кордонів. За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, станом на початок грудня чисельність російських військ біля кордонів України та на тимчасово окупованих територіях становила понад 94 тис. солдатів та офіцерів.

Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року.

Ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи. За словами американського президента Джо Байдена, Білий дім готує комплекс заходів, щоб не допустити вторгнення Росії до України. Глава Білого дому охарактеризував їх як «найбільш всеосяжний комплекс ініціатив, щоб Путіну було дуже важко зробити те, що, як побоюються люди, він може зробити».

Тим часом Президент Росії Володимир Путін відповів, чи може він гарантувати, що РФ не нападе на Україну. На його переконання, це залежатиме від “забезпечення безпеки Росії”. Президент РФ заявив, що це Росія має отримати гарантії того, що біля її кордонів не буде розміщено озброєння НАТО.

Про це Путін заявив під час прес-конференції 23 грудня. Зокрема,  журналіст Sky запитав Путіна, чи може він беззаперечно гарантувати, що Росія не буде нападати на Україну, чи це залежатиме від переговорів.

“Наші дії залежатимуть не від переговорів, а від безумовного забезпечення безпеки Росії. У зв’язку з цим ми дали зрозуміти, що подальший рух НАТО на Схід є неприйнятним. Хіба це ми прийшли із ракетами на кордон США? Ні, це США прийшли із ракетами до нас на поріг”, – сказав Путін.

 

Коментувати