Сім випадків, коли поліція може застосовувати зброю

0

Патрульна поліція – це не тільки «Селфі» і красива форма. Згідно із законом про Національну поліції України, ці люди мають повне право на насильство. У тому числі і на застосування табельної вогнепальної зброї.

Але хапатися за пістолети «копи», як і в будь-якій країні, можуть тільки в суворо визначених в законі випадках. Всього документ допускає сім «ситуацій», коли поліцейський може використовувати вогнепальну зброю.

Отже, перерахуємо сім випадків, що дають право поліцейському стріляти. Згідно із законом про поліцію патрульний може скористатися табельною зброєю:

•Для самозахисту. Також закон дає право поліцейському застосовувати вогнепальну зброю для захисту своєї сім’ї;

•Має право поліцейський за допомогою зброї захищати і інших осіб, якщо їх життю або здоров’ю будь-хто загрожує;

•Для звільнення заручників. Закон дає право на стрілянину, якщо хтось утримує людей силою;

•Може патрульний застосовувати табельну зброю і під час нападу на об’єкти, що охороняються, а також при звільненні таких об’єктів. Тобто, якщо хтось захопив будівлю, поліція має право звільнити його «вогнепальним» способом.

•Поліцейському також дозволено стріляти по злочинцеві, який намагається втекти з місця злочину. Однак в законі є застереження – вогонь можна відкривати тільки по злочинцям, які скоїли тяжкий, або особливо тяжкий злочин.

•Можуть отримати кулю від поліцейського і люди, які намагаються втекти з-під варти. Тим більше, якщо людина при цьому загрожує іншим зброєю.

•Законна стрілянина по автомобілю, водій який не підкорився вимозі зупинитися. Але в законі зазначено: за допомогою вогнепальної зброї поліцейський має право пошкодити транспортний засіб для його зупинки.

У законі про поліцію також зазначається, що в деяких випадках поліцейські мають право застосовувати табельну зброю без попередження. Наприклад, якщо хтось доторкнеться до пістолета поліцейського, патрульний може вистрілити одразу на поразку, без «залпу» в повітря. Без церемоній дозволяється відкривати вогонь і в тому випадку, якщо озброєна людина знаходиться дуже близько до патрульного.

Може поліцейський стріляти без попередження і в тому випадку, якщо особливо небезпечний злочинець намагається втекти на автомобілі, або на якомусь іншому колісному виді транспорту з мотором.

У законі про поліцію також прописані і випадки, коли поліція не має право застосовувати табельну вогнепальну зброю. Зокрема в документі сказано:

«Поліцейському заборонено застосовувати вогнепальну зброю в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, а також в вогненебезпечних та вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої необхідності».

Наостанок додамо, що право застосовувати зброю – далеко не все, що дозволяє закон нової поліції.

Коментувати