“Слуга Народу” пояснили причини різкого підвищення тарифу на електроенергію

0

В Україні довелося підвищити тарифи на електроенергію для населення через уже взяті владою зобов’язання щодо розвитку проєктів у зеленій енергетиці. Грошей на це не вистачало, тому тариф для “зелених” знизили, але для кінцевого споживача його довелося збільшити.

Про це OBOZREVATEL розповів народний депутат від “Слуги народу” Олексій Устенко. “Проблема з різким стрибком ціни на електроенергію має кілька вимірів. З одного боку – це реакція на ту міну уповільненої дії, яка була закладена попередньою владою. Були дані обіцянки з розвитку проєктів у зеленій енергетиці, які не були підкріплені відповідними державними фінансами“, – пояснив депутат.

Як подорожчала електроенергія:

з 90 коп. до 1,68 грн за перші 100 кВт*год;

скасували пільговий тариф на опалення електроенергією (він становив 90 коп. на 3000 кВт*год електроенергії на місяць).

З іншого боку, в середньостроковій перспективі економіка постраждала, додає парламентарій. У цьому разі необхідно шукати інші механізми підтримки. “І населення, і промисловість треба підтримати. Підтримати – це значить або знизити тариф на електроенергію, або дати інші стимули. Цими стимулами можуть бути переваги з оподаткування, підтримки промисловців за допомогою локалізації виробництва. Для мене однозначно зрозуміло, що без забезпечення цієї підтримки ми ризикуємо скотитися до абсолютно аграрної країни”, – сказав депутат.

 

Коментувати