ТВЕРЕЗІСТЬ – НОРМА ЖИТТЯ: З 1 БЕРЕЗНЯ ВЖЕ В УКРАЇНІ

0

З 1 березня алкоголь подорожчає на 50-80%. Такі оголошення вже з’являються в магазинах. Люди починають скуповувати спиртне про запас, а лікарі пропонують отримати з цього користь і почати вести здоровий спосіб життя.

Підвищення цін на алкоголь обговорюється вже давно. Ще перед Новим роком парламент проголосував за зміни до Податкового кодексу. Згідно з ними акцизи на алкоголь з 1 березня зростуть на 100%. В середньому пляшка міцного подорожчає від 30 грн. до 90 грн. Пляшка “коника” буде коштувати приблизно 84 грн., шампанське – 75 грн., вино – 50 грн.

Думки експертів з цього приводу розділилися. Одні вважають, що такий податок змусить людей пити підроблений алкоголь, який коштує дешевше, і піддавати своє здоров’я ще більшому ризику. Хтось згадає дідівські способи виготовлення самогону. А медики сподіваються, що така ситуація, навпаки, змусить людей не пити або робити рідше.

Медики кажуть, що якщо не вживати алкоголь протягом 14 днів, то волосся стане рости швидше, а шкіра стане більш гладкою. Так що келишок вина спокійно можна замінити стаканчиком виноградного соку.

Коментувати