У парламенті відбулось перше засідання Верховної Ради дев’ятого скликання

0

Народні депутати обрали нового прем’єр-міністра України. Це зробили сьогодні під час першого засідання Верховної Ради дев’ятого скликання. Ним став заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук. Його кандидатуру під час голосування підтримали 290 народних депутатів.

А новим Міністром оборони став Андрій Загороднюк. Він позаштатний радник президента Зеленського та член Наглядової Ради «Укроборонпрому».

Також нардепи сьогодні проголосували за нового голову Верховної Ради. Це Дмитра Разумкова. Він був керівником партії «Слуга народу».

Першим заступником голови Верховної Ради 9-го скликання став Руслан Стефанчук.

А віце-спікеркою нардепи обрали депутатку від «Батьківщини» Олену Кондратюк.

Загалом, сьогодні на першому засідання Верховної Ради 9 скликання в залі зареєструвалися 405 із 422 новообраних депутатів. Новообрані депутати зранку склали присягу на вірність країні. Текст присяги зачитав найстарший обраний народний депутат, 78-річний Юлій Іоффе від партії «Опозиційна платформа – За життя». Також народні обранці отримали мандати, значки народних депутатів і картки для голосування.

Нагадаємо, ЦВК визнала переможцями усіх вісьмох депутатів-мажоритарників від Полтавщини. Так, на 144-му окрузі переміг – Дмитро Нальотов від партії «Слуга народу». Від цієї ж партії на 145 окрузі переміг Андрій Боблях. На 146 окрузі переміг самовисуванець Юрій Шаповалов.  Лідер на 147 окрузі також самовисуванець – Олег Кулініч. Перемогла серед мажоритарників на 148-му окрузі  – Анастасія Ляшенко – представниця «Слуги народу». На 149 окрузі – це Костянтин Касай від «Слуги народу». Представник цієї ж партії переміг на окрузі 150 – це Олексій Мовчан. Від 151-го округу переміг Максим Березін від партії «Слуга народу».

Коментувати