У Раді пропонують запровадити народний контроль за владою

0

Українські депутати придумали створити комітети народного контролю, які зможуть перевіряти ВР, Кабмін, президента, ГПУ і навіть вимагати відставки чиновників. Такий законопроект був зареєстрований в Раді вже двічі.

Згідно з текстом законопроекту, комітети народного контролю (КНК) будуть неурядовими та некомерційними організаціями. До їх складу зможуть потрапити як прості громадяни, так і громадські організації, але членам політпартій і чиновникам вхід туди буде закритий.

Крім того, що КНК перевірятимуть дотримання Основного закону у владних кабінетах, вони також зможуть відстороняти від займаних посад держслужбовців, що провалили їх перевірку.

При цьому однією з ключових норм стане можливість народних комітетів реєструвати законопроекти в Раді. Фінансуватися НК будуть за рахунок держбюджету, а орендувати вони зможуть комунальні площі за пільговою ціною – за 1 кв. м зможуть платити всього 1 грн. Окремим пунктом в законі прописано, що член народного комітету, він же народний контролер, має право на носіння та використання травматичної зброї. Але зарплати вони отримувати за роботу не будуть.

Коментувати