Україна переходить на новий стандарт дорожніх знаків

0

В Україні з 1 листопада 2021 року набере чинності новий державний стандарт (ДСТУ) для дорожніх знаків.

Згідно з повідомленням Укравтодору,  з 1 листопада набере чинності новий ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування».

Зазначається, що новий стандарт передбачає компонування дорожніх знаків індивідуального проєктування за новим принципом, написання тексту з великої літери, нову форму стрілок, використання символів європейського зразка для позначення центру населеного пункту та річки, транслітерація населених пунктів.

У пресслужбі  Укравтодору зазначили, що новий ДСТУ позитивно вплине на підвищення безпеки дорожнього руху в цілому.
Прим цьому, зазначений стандарт визначає чіткі пропорції та відстані між елементами, залежно від розміру великої літери, яка обирається виходячи з місця встановлення знаку та категорії дороги.

Стандарт також передбачає нове позначення діагональних пішохідних переходів та нову табличку для острівців безпеки, нові знаки і таблички до дорожніх знаків для розвитку велоінфраструктури, новий алгоритм розміщення знаків на одній опорі для уникнення неоднозначного їх трактування, а також новий розділ щодо розміщення знаків на щитах.

Також, у пресслужбі зазначили, що новий ДСТУ позитивно вплине на підвищення безпеки дорожнього руху в цілому.

 

Коментувати