Україна поверне гроші «чорнобильцям»

0

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо громадян, які працюють в зоні відчуження)».

 

Відповідно до закону, громадянам, які працюють в зоні відчуження, встановлюється доплата в порядку та розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України. Відповідний законопроект зареєстровано за № 2524.

 

Народний депутат Микола Томенко вважає, що цим законом парламент відновив соціальну справедливість.

 

«Таким чином, з моменту Чорнобильської катастрофи тільки один рік – 2015-й – уряд Яценюка недоплачувала громадянам, які працюють в зоні відчуження», – зазначив народний депутат. – «Мова йде про простих людей, які забезпечують життєдіяльність «зони відчуження» і відчувають вплив радіаційного впливу: про дозиметрист, слюсарів, електриках, зварювальників, водіїв, майстрів та інше, які реально отримують маленькі заробітні плати».

 

«Більш того, ця фіксована доплата в розмірі 1 827 грн. на місяць, яку ми хочемо відновити, буде виплачуватися тільки тим категоріям працівників, які відпрацюють в «зоні відчуження» не менше 36 годин на тиждень», – зазначив Микола Томенко.

 

Коментувати