Українцям хочуть посилити покарання за несплату комунальних послуг

0

Народні депутати вирішили посилити покарання для споживачів, які не оплачують комунальні послуги вчасно. Відповідно до закону №1581-д «Про житлово-комунальні послуги», який парламент прийняв у першому читанні 2 лютого 2016 року, споживачам за прострочений платіж буде налічуватися пеня.

При цьому за кожний день прострочення нараховуватиметься 0,1% від суми платежу. Якщо, наприклад, не заплатити до 20 числа 700 грн. за тепло, то 21 числа вже нарахують додаткових 0,7 грн. За місяць прострочення доведеться заплатити майже 22 грн., а в рік – 260 грн. І це тільки за один платіж за місяць, несплата за наступним місяцем теж потягне нарахування пені.

Разом з тим, в законі зазначено, що сума пені не може перевищувати 100% суми платежу.

Однак фахівці впевнені, що введення такої норми кардинально не змінить ситуацію з боржниками, так як деякі споживачі просто не можуть оплачувати комунальні послуги через низький рівень доходів.

Поряд з цим варто підкреслити, що така практика широко поширена в європейських країнах, де не тільки нараховують пеню, а й припиняють поставки послуги, якщо вона не була оплачена. А ось в Україні застосувати поквартирне відключення води або тепла практично неможливо. За несплату комунальних послуг українцям можуть відключити тільки електрику. При цьому сума боргу може бути мінімальною, а питання про припинення постачання послуги вирішує постачальник послуги.

Для того, щоб нововведення набуло чинності, депутати повинні підтримати закон у другому читанні. При цьому фахівці припускають, що нову норму введуть через кілька років після прийняття закону.

Коментувати