В Україні з 1 грудня підвищать прожитковий мінімум, зарплати і пенсії: названі суми

0

В Україні від 1 грудня зросте прожитковий мінімум, що передбачено державним бюджетом на 2020 рік. Відповідно зростуть і прив’язані до нього виплати – пенсії, державні допомоги, розміри аліментів та декретних, допомога із безробіття тощо. 

Максимальний прожитковий мінімум становитиме, залежно від категорії, – 2 189 грн, що заклали в держбюджет.

З підвищенням гарантованого мінімуму зросте і мінімальна зарплата . З 1 січня вона становитиме 6 000 грн.

Виросте і допомога з безробіття . Згідно із законом воно не може перевищувати чотирьох прожиткових мінімумів. Тепер ця сума буде дорівнює 9 080 грн.

Підвищать і декретні жінкам, які не працюють. Згідно із законом, якщо породілля була офіційно працевлаштована, їй виплатять середньомісячний дохід . Якщо не було офіційного заробітку – буде отримувати 25% від прожиткового мінімуму. З 1 грудня така допомога становитиме 567 грн 50 копійок .

Збільшаться і мінімальні суми аліментів на дітей – вони становитимуть від 960 грн до 2 395 грн. Сума буде залежати від заробітку платника.

Виплати самотнім матерям , у яких дохід не вище прожиткового мінімуму, теж зростуть. Залежно від віку це – 1 921 грн на дитину до 6 років, 2 395 – до 18 років, після 18-ти, якщо дитина вчиться у ВНЗ – 2 270 грн.

Також перерахують пенсії. Розмір мінімальної пенсії для людей, які втратили працездатність, зросте на 57 гривень і становитиме 1 769 гривень . Крім цього, підвищать і розміри пенсії за віком, по інвалідності та у разі втрати годувальника, а також шахтарям, інвалідам війни, учасникам бойових дій і чорнобильцям. Максимальна пенсія зросте на 570 і буде 17 690 грн.

 

Коментувати