В УКРАЇНІ ЗАПРОВАДЖЕНО ЕЛЕКТРОННУ ФОРМУ ТОВАРНО-ТРАНСПОРТНОЇ НАКЛАДНОЇ

0

Головне управління ДФС у Полтавській області інформує, що Міністерство інфраструктури України наказом від 03.06.2019 №413 «Про завтердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні» (далі – наказ №413) затвердило зміни до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 №363 із змінами та доповненнями (далі – Правила).

Слід зазначити, що форму товарно-транспортної накладної (далі – #ТТН) викладено у новій редакції (додаток 7 до Правил).

Водночас, ТТН суб’єкт господарювання може оформлювати і без дотримання цієї форми за умови наявності в ній інформації про:

– назву документа;

– дату і місце його складання;

– найменування (прізвище, ім’я, по батькові) Перевізника та/або експедитора, замовника, вантажовідправника, вантажоодержувача;

– найменування та кількість вантажу, його основні характеристики та ознаки, які дають можливість однозначно ідентифікувати цей вантаж,

– автомобіль (марка, модель, тип, реєстраційний номер), причіп/напівпричіп (марка, модель, тип, реєстраційний номер);

– пункти навантаження та розвантаження із зазначенням повної адреси, посади, прізвища та підписів відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора.

Крім того, запроваджено товарно-транспортну накладну в електронній формі (далі – Е-ТТН), яка підписується за допомогою електронного підпису водія та/або експедитора, відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача. Створення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, оброблення, використання, знищення Е-ТТН здійснюється відповідно до Закону України від 22 травня 2003 року №851 «Про електронні документи та електронний документообіг» та Закону України від 5 жовтня 2017 року «Про електронні довірчі послуги».

Також сторони можуть внести до ТТН будь-яку іншу інформацію, яку вони вважають необхідною.
Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаються інші (сертифікати, свідоцтва тощо), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів у паперовому та/або електронному вигляді.

У разі оформлення Е-ТТН супровідні документи також додаються в електронній формі. У разі оформлення ТТН у паперовій формі супровідні документи додаються в паперовій формі за підписом відповідальних осіб.

Головне управління ДФС у Полтавській  області 

Коментувати