В Україні 26 лютого зробили днем кримськотатарського опору російської окупації

0

Верховна Рада України 2 лютого 2016 року прийняла постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2016 році», згідно з яким 26 лютого в цьому року відзначатимуться на державному рівні.

 

Відтепер пропонується 26 лютого відзначати, як два роки з дня проведення мітингу кримських татар, який проходив у Сімферополі в 2014 році на підтримку територіальної цілісності України.

 

На пленарному засіданні цю пропозицію вніс голова комітету парламенту з питань культури і духовності Микола Княжицький.

 

26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбувся багатотисячний мітинг прихильників територіальної цілісності України, переважно їх чиста кримських татар, і протистояли їм активістів партії «Русское единство», керованої на той момент нинішнім главою Криму Сергієм Аксьоновим.

 

Після анексії Криму Росією на півострові російські правоохоронці почали судити кримськотатарських активістів, які брали участь у мітингу. За даними російського слідства, через тисняви двоє мітингувальників загинули, 79 осіб отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. Підсудні своєї провини не визнають і вважають дану справу політично мотивованою.

 

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014. 7 жовтня 2015 президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

 

Коментувати