В Україні відкрито доступ до реєстру транспортних засобів

0

Інформацію не тільки про автомобіль, але і про його водія, отримати тепер значно простіше.

Відтепер громадяни України, і комсомольчани в тому числі, можуть отримати повну інформацію про будь-який автомобіль, зареєстрований з 2012 року.   Постановою Кабінету міністрів України №260 від 25 березня 2016 «Про деякі питання надання інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників», затверджено порядок надання такої інформації фізичним та юридичним особам.

Отже, згідно з документом, бажаючі можуть отримати інформацію з Реєстру МВС http://www.mvs.gov.ua/mvs/control/main/uk/publish/article/1748607  не тільки відносно зареєстрованих транспортних засобів, але і про їх власників.   Надання інформації з реєстру по марці, моделі транспортного засобу, року випуску, об’єму двигуна і даті державної реєстрації здійснюється безкоштовно.

Однак, за надання повної інформації, що включає також колір, тип палива, кількість власників, кількість сидячих місць з місцем водія, проходження обов’язкового технічного контролю, наявність інформації про страхування, участь в ДТП і їх кількість стягується плата у розмірі 60,9 гривень – за інформацію в письмовому вигляді та 45,68 гривень – за таку ж в електронній формі.   У разі подання особою запиту про надання виписки з реєстру власникові транспортного засобу також надається інформація про прізвище, ім’я, по батькові особи, яка звернулася до реєстру і зміст її прохання.

Коментувати