В Україні завершилась епідемії грипу та ГРВІ

0

Епідемічний сезон грипу та ГРВІ в Україні розпочинається наприкінці вересня і триває до початку травня, епідемія – перевищення епідпорогів більше ніж у 1,5 рази, тривала впродовж чотирьох тижнів.

Аналіз епідемічного процесу у Європейському регіоні засвідчує певні зміни. Якщо у минулих роках поширення вірусу відбувалося з заходу на схід – у цьому році захворюваність навпаки зростала спочатку на сході, а слідом підключилися західні регіони України.

«Напрям руху цьогорічного епідпроцесу відрізнявся від попередніх років, цим можемо пояснити, що в Україні у числі перших країн зареєстровано високі рівні захворюваності, – прокоментував Роман Родина, в.о. керівника ДЗ «Український центр із контролю й моніторингу захворювань МОЗ України». – Другої хвилі підвищення захворюваності може і не бути, проте варто бути до неї готовими. І єдиним загальновизнаним превентивним заходом від грипу є вакцинація».

З початку епідемічного сезону, з кінця вересня минулого року, в Україні зареєстровано 3,9 млн. хворих на грип та ГРВІ. Вже перехворів кожен 10-й українець, шестеро із хворих – діти до 17 років. Захворюваність в епідсезон 2015–2016 років на 35 % вища рівня аналогічного періоду минулого епідемічного сезону.

Всього по Україні з початку епідемічного сезону госпіталізовано з попередніми діагнозами «грип» та «гостра респіраторна вірусна інфекція» 173 тисяч осіб (4,4 % від захворілих), з них до 64,8 % становлять діти віком до 17 років.

З початку епідемічного сезону за оперативними даними вакциновано проти грипу 128750 осіб, що становить 0,33 % від загальної кількості населення, з них діти до 17 років – 21 %. Вакцинація здійснювалася в основному за рахунок місцевих бюджетів.

За даними ДЕРЖАВНОЇ САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИУКРАЇНИ

Коментувати