В уряді уточнили розміри траншів МВФ: у 2020 році Україна отримає $3,5 млрд

0

В межах нової програми співпраці stand-by між Україною та Міжнародним валютним фондом у 2020 році МВФ перерахує 2 транші кредиту на загальну суму, еквівалентну 3,5 мільярда доларів.

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, нову кредитну програму МВФ має схвалити Рада директорів фонду. Відповідне її засідання має відбутися вже 5 червня 2020 року. Програма МВФ триватиме 18 місяців — протягом цього часу Україна буде отримувати транші кредиту на загальну суму 5 мільярдів доларів. Строк кредиту складе 5 років.

«Це кредит за програмою stand-by з доволі спрощеними умовами, який дасть Україні можливість рухатись в напрямку подолання наслідків коронакризи. Перший транш, який ми маємо отримати в червні, складатиме 1,9 мільярда доларів, на осінь ми очікуємо – 1,6 мільярда доларів, в наступному році — 1,5 мільярда доларів», — заявив Денис Шмигаль.

Раніше у Міністерстві фінансів України, коментуючи рішення МВФ укласти з Україною короткострокову програму stand-by замість більш довгострокової програми розширеного фінансування (EFF) повідомляли, що обсяги фінансування зі сторони МВФ у 2020 році залишаться на рівні 3,5 мільярда доларів. Ці кошти у 2020 році Україна очікувала отримати двома траншами — по 1,75 мільярда доларів. Таким чином, МВФ вирішив збільшити розмір першого траншу підтримки та зменшити розмір другого, однак загальні обсяги фінансування у 3,5 мільярда доларів залишити незмінними.

22 травня МВФ та українська влада дійшли попередньої згоди щодо кредиту на 5 мільярдів доларів. Це стало можливим після того, як президент Володимир Зеленський підписав так званий «антиколомойський» закон, що унеможливлює повернення націоналізованого ПриватБанку колишнім власникам.

Це вже не вперше Україна домовляється про нову програму з МВФ. 7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

7 травня 2020 року в МВФ заявили, що змінюють формат співпраці з Україною та мають намір укласти не довгострокову програму на 3 роки, а короткострокову, на 1,5 роки.

 

                                                                                                                               За інформацією сайту hromadske.ua

Коментувати