Домогосподарства, в яких встановлено електроопалення, отримають компенсацію

0

Уряд підтримав рішення про компенсації громадянам, у яких встановлено електроопалення.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За словами прем’єра, відповідна ініціатива входить до 8-крокової стратегії з подолання тарифної кризи та створення справедливих правил на ринку газу.

«Важливо, що це стосуватиметься також багатодітних сімей, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Компенсації нараховуватимуться автоматично. Загальна сума виплат становитиме 1,4 млрд грн.», – зазначив Денис Шмигаль.

Це не субсидія в її класичному розумінні, прив’язуватися до доходів вона не буде. Це буде компенсація за зміну тарифу, яке відбулося з 1 січня.

Як наголосив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, у зв’язку зі змінами цін та тарифів на оплату комунальних послуг Департаментом соціального захисту населення облдержадміністрацій спільно з управліннями соцзахисту населення області вживається комплекс заходів з метою проведення своєчасних перерахунків розмірів субсидій та пільг за січень 2021 року. Всі виплати по субсидіях і пільгах жителі Полтавщини отримають вчасно.

Також очільник області нагадав, що на період дії карантину збільшено на 50% соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі й підігріву води, на які розраховано субсидію.

Нагадаємо,  що Кабмін схвалив законопроєкт, який дозволить не застосовувати штрафи та пеню за невчасно сплачені газ і тепло в січні.

 

Коментувати