Відпустка на Мальдівах: Експрикордонника підозрюють в незаконному пропуску Порошенка через кордон

0

 Колишнього прикордонника підозрюють у сприянні в незаконному пропуску п’ятого президента України Петра Порошенка через кордон в 2018 році.

Слідчі Головного слідчого управління Держбюро розслідувань повідомили про підозру колишньому керівнику військової частини Держприкордонслужби в у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України (ч.2 ст. 332 КК України).

Слідство встановило, що в 2018 році прикордонник незаконно наказав військовослужбовцям пропустити через кордон п’ятого президента Петра Порошенка і його супутників – поза пунктом пропуску і всупереч чинним порядкам.

В Офісі генпрокурора додали, що слідство також перевіряє причетність цього прикордонника та інших членів керівництва Держприкордонслужби та Управління держохорони до переправлення через кордон колишніх вищих посадових осіб без проходження паспортного і митного контролю.

“У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років”.

Нагадаємо, журналісти програми “Схеми: Корупція в деталях“, з’ясували, що з 1 по 8 січня 2018 року Петро Порошенко перебував у відпустці на Мальдівах інкогніто під чужим ім’ям. Повідомлень на офіційних сайтах про відпочинок глави держави не було.

Після публікації розслідування в Державній прикордонній службі заявляли, що під час відвідування Мальдів Петро Порошенко перетинав кордон законним способом.

6 серпня минулого року в ДБР заявили, що перевірять законність поїздки.

 

Коментувати