Влада не готова до проведення виборів в умовах пандемії

0

Центральна влада України не готова до проведення осінніх виборів в умовах пандемії коронавирусу, незалежно від того, за яким сценарієм розвиватиметься епідситуація – м’якому чи жорсткому. Про це в ході брифінгу заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Пан Кошель констатував, що кожну з 33400 виборчих дільниць необхідно забезпечити дезінфікуючими засобами і захисними масками, крім того – створити безпечні умови для забезпечення голосування хворим на коронавірус виборцям. На ці цілі з державного бюджету необхідно виділити додаткове фінансування, яке може обчислюватися сотнями мільйонів гривень.

Також він зазначив, що Головний санітарний лікар України повинен в терміновому порядку розробити і надати ЦВК чіткі рекомендації щодо проведення виборів в умовах пандемії. У свою чергу, ЦВК зобов’язана скласти кошторис додаткових витрат і передати її в парламент. А вже Верховна Рада України – внести відповідні зміни до державного бюджету.

«До офіційного старту виборчої компанії залишився рівно один місяць. І для того, щоб вибори відбулися з дотриманням всіх норм чинного в країні карантину, влада повинна негайно розпочати роботу в цьому напрямку і знайти необхідне фінансування», – заявив Кошель.

 

Коментувати