Виконавці отримали допуск до інформації про номери банківських рахунків боржників

0

Діє відповідна постанова Правління НБУ

Нацбанк уніс зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління НБУ від 14 липня 2006 року № 267.

Відповідна постанова від 12 лютого 2021 року № 18 набрала чинності 16 лютого.

Таке рішення прийнято за результатами проведених спільних заходів Мін’юсту та Нацбанку, а також досягнутих під час них домовленостей, повідомляє прес-служба міністерства.

Заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко роз’яснив, що інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців стосовно наявності, стану рахунків боржника, відтепер обов’язково повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми коштів, які наявні на таких рахунках.

За словами Андрія Гайченка, зазначені зміни не лише значно полегшать і прискорять роботу виконавців, а й стануть підставою для запровадження автоматизації такого процесу. У зв’язку з цим Мін’юст розробляє зміни до відповідних нормативно-правових актів, прийняття яких найближчим часом дасть змогу автоматизувати процес отримання виконавцями номерів рахунків боржників-фізосіб і сум коштів, які наявні на таких рахунках.

Коментувати