Законопроект про кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях з’явиться в найближчі дні

0

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності в найближчі дні повинен розглянути президентський законопроект про відновлення відповідальності за недостовірне декларування і запропоновану робочою групою редакцію, щоб напрацювати компромісний варіант документа.
Про це розповіла журналістам заступник фракції партії “Слуга народу” Євгенія Кравчук

“Далі повинен попрацювати профільний комітет – з питань правоохоронної діяльності … Я думаю, що в найближчі дні комітет буде розглядати обидві редакції, і далі вже компромісний комітетський варіант, який зможе об’єднати найбільш позитивні пропозиції президентського тексту і робочої групи, буде внесений до сесійної зал “, – сказала Кравчук під час брифінгу в парламенті 1 грудня”

При цьому вона також наголосила, що в президентський варіант законопроекту жорсткіший. Він передбачає позбавлення волі за те, що “чиновник навмисне не вніс у декларацію який-небудь об’єкт дорожче мільйона гривень … тобто істотні порушення, наприклад, якщо не задекларував будинок, то повинен нести кримінальну відповідальність”.

За словами парламентарія, на 80% підхід робочої групи є таким же, але “там є кілька більш м’які покарання за неподання або навмисні помилки, недекларування тих чи інших об’єктів”.

“Я сьогодні бачила заяву спікера парламенту про те, щоб за ці порушення було позбавлення волі. В результаті побачимо, що видасть комітет в законопроекті як компромісний варіант. Але потрібно ще розуміти, що … є рішення Конституційного суду, який визнав, що за таке порушення не може бути позбавлення волі, і воно в силі. По-друге, юристи відзначають, що до цих пір не було жодного рішення суду, коли б позбавляли волі – були штрафи, була заборона обіймати певні посади, але нікого ще не посадили “- додала Кравчук.

Президент України Володимир Зеленський закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.

30 квітня в Верховній Раді був зареєстрований законопроект №4441 авторства членів робочої групи по врегулюванню конституційної кризи, що передбачає відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації і за неподання суб’єктом декларування декларації, але не передбачає позбавлення волі.

 

Коментувати